Je lepší při kojení střídat prsa během jednoho jídla miminka?

Zodpovězené
2. srp 2023

Dobrý den,

chtěla bych se poradit o střídání prsů při kojení.

Malý má 5 týdnů, mlíčko se mi pomaleji rozbíhalo, musela jsem i cévkovat umělé, ale teď už jen kojím. Někdy, když jsem velmi unavená, mám pocit, že je mlíčka trošku méně, proto zatím pořád dávám z obou.

Je lepší na jedno papání kojit raději 5-10 minut z každého prsu, nebo raději 15-20 minut jen z jednoho prsu?

Děkuji

Dobrý den,

moje doporučení je kojit tak často a tak dlouho, jak mimi potřebuje a vystřídat prsa i vícekrát během jednoho kojení, tedy žádné počítání minut, gramů, mililitrů ani prsou. Kojte přirozeně a vše bude dobré.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová