Je moje 8měsíční miminko ve stádiu odstavení od kojení?

Zodpovězené
13. zář 2021

Dobrý den,

mám 8měsíční dcerku a už delší dobu v noci namísto pití mlíčka chtěla jen vodu. Nejprve jsem tomu nepřikládala pozornost, pak jsem měla pocit, že jde jen o to, že se mi zmenšil tok, a tak nechce.

Začala jsem tedy užívat bylinky a odsávat mlíčko. Odsávat více než na začátku, a to jsem měla mlíčka požehnaně mnoho. Jenže přes den se stále otáčí za prsem. Když jí dám, tak cucne a nechce. Celkově pouze jako kdyby 3x cucne a se odtáhne. A totéž i v noci.

Jaký to může mít důvod?

Děkuji

Dobrý den,

ano, může to být snížený tok, ale pokud se chce kojit, nechte ji. Děti si kojení řídí v tomto věku stále samy. Nabízejte, nenuťte. Pokud podáváte příkrmy, nenahrazujte kojení příkrmem, ale přidejte příkrm ke kojení - tedy např. v 11 nakojíte a ve 12 dáte oběd. Co spadá, je na miminku, o množství nejde.

Pro zvýšení laktace zkuste společné spaní a kojení v noci, pokud bude chtít. V tomto věku o žízeň zpravidla nejde. Také mohou růst zoubky, frekvence kojení se tím může měnit.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová