Je možná kombinace přípravků na podporu kojení?

Zodpovězené
4. čer 2021

Dobrý den,

náš synek má 5 týdnů. Stále pro něj nemám dostatek mlíčka, proto dokrmuji UM. Zkontaktovala jsem se i s laktační poradkyní. Použili jsme i cévku, ale synek to odmítal.

Dnes jsem si koupila kapslové produkty Pískavice a Benedikt (první balení jsem doužívala) a také k tomu homeopatikum Ricinus 5CH od Boironu. Piju čaje na podporu kojení a nápoje Karo, Inka, Melta. Denně vypiji do 2 litrů tekutin. Zajímá mě hlavně otázka míchání Pískavice, Benediktu a Ricinusu.

Mohou se užívat současně každý den?

Pokud ano, tak v jakém množství a jak dlouho?

Děkuji

Dobrý den,

pro tvorbu mléka je zcela nejdůležitější kontakt a co nejčastější kojení. Čím častěji a déle kojíte, čím více mléka jde ven, tím více se jej vytvoří. Pokud je přesto třeba dokrm, pak ideálně cévkou přímo na prsu a nepřehánět s množstvím dokrmu. Velmi důležité je společné spaní a časté kojení v noci. Je normální, když se dítě bude kojit třeba i po hodině. Děti cévku někdy plivou, ale spíše ve vyšším věku, u novorozenců jsem nezažila odmítání, tak si přesně neumím představit, jak dokrm cévkou vypadal.

Nyní k Vašemu dotazu - podpůrné bylinky, doplňky stravy, homeopatika jsou podpora, zcela jistě ne řešení. Mohou podpořit, ale bez efektivního a dostatečného kojení nic nevyřeší. Dle mých zkušeností jejich kombinace nijak nevadí, můžete kombinovat bez omezení, nicméně nejsem bylinkářka ani homaopatka.

Moc a moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová