Je možné si ještě obnovit tvorbu mléka?

Zodpovězené
30. led 2023

Dobrý den,

mám 2,5měsíční dcerku, první měsíc a půl byla plně kojena. Mléka jsem měla hodně, jenže dcerka onemocněla a hrozila jí dehydratace. Prospala celou noc i den, samozřejmě, že jsem ji budila ke krmení. Jenže kvůli nemoci nezvládala sát z prsu, tak jsem jí dala láhev s UM, aby alespoň něco spapala. Odsát jsem si své mléko neuměla, i když jsem ho měla dostatek. Než se z nemoci dostala, už si na láhev zvykla.

Nejdříve jsem jí dávala UM jen jednou denně a teď už častěji, protože při kojení se příčila a plakala. Nakojit se uměla jen těsně po probuzení, když nevnímala, zda má láhev nebo prs. Umělé mléko jí nedělá dobře, zkusily jsme 5 druhů, bolí ji bříško. Postupně si od láhve odvyká, ale mně se už netvoří mléko v dostatečné míře. Je stále hladová, dělám vše možné, spím s ní kůže na kůži celou noc, piji čaje ke kojení, užívám Senovku & Benedikt, nosím ji v nosič. Zkouším jí prs přikládat vždy, když vidím, že má náladu a nebude při něm plakat. Už nevím, jak laktaci rozjet.

Je možné si ještě nějak obnovit tvorbu mlíčka?

Děkuji

Dobrý den,

děláte maximum. Zkusila bych změnit způsob podání UM a sice cévkou přímo na prsu. Tak si mimi zvykne, že může pít opět z prsu a tok je dostatečný a Vy můžete postupně snižovat množství UM, cévku občas odebrat, atd.

U starších dětí je to však trochu boj, umí si už cévku snadno vyndat nebo naopak velmi dobře vědí, kdy tam je a kdy ne, takže to bude takové, kdo z koho.

Dokrm cévkou najdete popsán na www.infookojeni.net. Jde o cévku CN01.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová