Je možné zachránit kojení 8 měsíční dcery?

Zodpovězené
23. srp 2019

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně mé situace. Když mé 8 měsíční dceři začaly růst zoubky, tak začala odmítat přisátí. A to nejdříve jen přes den, ale nyní už odmítá i večer a v noci.

Začala jsem jí mléko odsávat. Cítím, že ho mám méně, protože se už vůbec nechce přisát. Zkoušely jsme různé polohy kojení, ale nepomohlo to. Od období jako jí jdou zoubky, tak si vysloveně žádá dudlík. Předtím ho skoro nikdy nepoužívala.

Je ještě možné kojení v našem případě zachránit?

Děkuji za radu!

Dobrý den,

to, co popisujete, se stává často - při růstu zoubků se děti buď chtějí kojit stále, nebo naopak nový pocit v pusince způsobí bojkot kojení.

Nevím, jak dlouho už situace trvá, nicméně doporučila bych takový SOS režim - co nejčastější kontakt, společné spaní a pokusy kojit v noci. Dudlík nedávejte, nabízejte prso. Pokud odsáváte, tak dávejte pít v obyčejném pítku, ne v lahvičce. Odsávat můžete pro podporu a stimulaci laktace. Nenuťte prso, jen nabízejte, zkuste zintenzivnit kontakt - společné koupání, blbnutí, mazlení apod. Zkuste ergonosítko nebo šátek, na zoubky zkuste chladivý gel, cucat kovovou lžičku (pod dohledem), kousátka apod.

Držím palce, v 8 měsících ještě nic není ztraceno a vše se může rychle obrátit k lepšímu.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová