Je opravdu umělé mléko od 6.měsíce věku dítěte vhodnější než mléko mateřské?

Zodpovězené
28. lis 2018

Dobrý den,

v nemocnici jsme se setkala s názory, že UM je pro dítě výživnější, kaloričtější a že je lepší přestat kojit a přestoupit na UM. A pokud kojit, tak jen v noci a rozhodně podle hodin a ne furt jak jsem kojila já. Jak se takovému tlaku a takovým názorům účinně bránit?

Sestra mi řekla, že nejsem normální, když dítěti nekupuji Sunar, že večer a k snídani je prostě normální Sunar (nebo jiné UM). Tak jakto, že ho mé dítě nepije?

Žádné kojení, žádná mixovaná strava, prostě Sunar. I lékař říkal, že ten Sunar v jídelníčku chybí. Že MM od půl roka věku už prostě nestačí, i když se podávají pestré příkrmy, prostě i tak je vhodnější přejít na UM. Co na to odpovědět, o jaký zákon se opřít, co prostě dělat?

Děkuji Vám.

Dobrý den,

setkala jste se bohužel s neprofesionalitou, a troufám si říct i ignorancí, která zcela popírá aktuální moderní zjištění v oblasti výživy dětí.

Co dělat? Jak argumentovat? Nijak. Vy jste ten, kdo rozhoduje o výživě svého dítěte a Vy jste se rozhodla kojit. I selský rozum ví, že žádné UM NIKDY NEBUDE TAK VÝŽIVNÉ, JAKO MM. UM do jídelníčku dítěte prostě nepatří - je umělé! Tím nechci říci, že je špatné, ale je to náhražka. Prostě, když z nějakého důvodu není originál, tak UM nahradí část chybějících živin. Proč ale originál nahrazovat? Dělejte to po svém. Vy, Vaše mateřské mléko a Vaše láska, znalost dítěte a napojení na Vaše miminko jste ten nejlepší argument 🙂.

Jak se bránit? Rozhodně doporučuji danou nemocnici a případně i pediatra ohlásit na http://www.kojeni.cz/kontakt/. Laktační liga dané informace monitoruje a snaží se činit v oblasti laktačního poradenství osvětu.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová