Je pro 2leté dítě stále výživově prospěšné plné kojení?

Zodpovězené
10. pro 2018

Dobrý den,

syn má 27 měsíců a je stále kojen ve dne i v noci. Je pro takto “velké” dítko kojení výživově přínosné? Popř. je možné noční kojení nějakým způsobem “odbourat”?

Dobrý den.

Kojení starších dětí je stále v naší společností tak trochu TABU. Nemáme o něm mnoho informací, protože jen velmi málo maminek kojí déle než jeden a ještě méně maminek déle než 2 roky. Složení mléka starších dětí je méně o kaloriích, ale více o tvorbě imunity, enzymech, probiotikách a protilátkách. Je to ten nejlepší multivitamín, jaký může Vaše dítě dostat 🙂.

Co se týče nočního kojení, u takto velkého dítěte je již možné jej korigovat také dle potřeb maminky. Můžete se s dítětem domluvit, že kojení bude jen, když jej chcety vy oba. Stanovit pravidla, kdy kojení bude. Pravidelné chvilky - před spaním, po probuzení apod. Samozřejmě očekávejte, že Váš syn může protestovat, přece jen chcete korigovat něco, co nyní vyhovuje hlavně jemu 🙂. Jak se Vám podaří dohodnout je již na Vás. 🙂

Držím palce, ať se podaří.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová