Je pro zvýšení laktace vhodné užívat Senovku a Benedikt i v tabletové formě?

Zodpovězené
23. únor 2022

Dobrý den,

mám měsíčního synka, který se narodil předčasně, je ještě v nemocnici. Od začátku se mi podařilo úspěšně odsávat, za 24 hodin mám cca 700 ml a zatím to stačí. Mrazím mléko a nosím zmražené. Bydlím daleko od nemocnice a doma mám ještě dcerku.

Chci si zvýšit laktaci a udělat si zásoby, abychom mlíčko měli i po jeho příchodu domů.

Co mi pomůže?

Piji čaje z Benediktu a Senovky,.

Mám brát Senovku a Benedikt i v pilulkové formě?

Odsávám cca 7 - 8x za 24 hodin, večer kolem 22.00, poté kolem druhé a až ráno.

Stačí to?

Děkuji

Dobrý den,

myslím, že děláte maximum. Nejdůležitější v tuto chvíli je udržet laktaci a stále stimulovat pravidelným odsáváním. Jakmile pak budete mít miminko u sebe, co nejvíce a nejčastěji kojit, co nejintenzivnější kontakt kůže na kůži, společné spaní, pokud to bude možné.

Jen tak dál a moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová