Je šance, že se mi rozběhne mléko 4 měsíce po porodu?

Zodpovězené
29. dub 2019

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně možného kojení. Jsem 4 měsíce po porodu a kojila jsem jen 2 týdny. Je šance, že se mi mlého ještě rozběhne?

Děkuji za odpověď!

Dobrý den,

není mi jasné, zda nyní ještě pravidelně odsáváte, nebo zda již došlo k odstavení. Předpokládám, že miminko je dokrmované UM z lahvičky. Je správné říci, že rozkojit se 4 měsíce po porodu není nemožné, ale pokud se podaří, nebude to lehké. Důležité je odnaučit miminko sát z lahve, zkusit, zda se přisaje k prsu a zkusit kojit a zároveň jej dokrmovat cévkou (suplementorem) u prsu. Pokud se toto podaří, laktace se opět postupně rozjede a je otázka, zda budete kojit plně, nebo jen částečně s nutností dokrmu. Také doporučuji kojit v kotaktu kůže na kůži a kontakt 24/7 (non stop). Kojit dle potřeb miminka. Pokud máte v okolí dobrou LP, bude to pro Vás snazší.

A nakonec - rozkojit se mohou adoptivní maminky, tak proč ne vy? 🙂

Držím moc a moc palce, je skvělé, že stále chcete kojit.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová