Je třeba budit 3,5měsíční dítě na noční kojení?

Zodpovězené
7. říj 2021

Dobrý den,

3,5měsíční dcera už asi dva týdny stávkuje při krmení. Je plně kojená a nepoužívá láhev a ani dudlík. Tok mlíčka je slabší, proto jsem začala brát pískavice a Benedikt.

Po zlobení se vždy napapá. Přes den papá cca každé dvě hodiny, a proto zatím i pěkně přibírá. Dcera někdy spí i celou noc.

Je třeba ji na krmení budit?

Může to být příčina, proč se mlíčko ztrácí?

Pokud ji třeba probudit, tak jak často by měla papat?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

miminko by mělo být krmeno na požádání, tedy tak často a tak dlouho, jak samo chce. Dlouhá noční pauza ale může způsobit pokles laktace. Záleží, jak miminko spí. Spí samo v postýlce nebo s Vámi? Spaní v postýlce někdy způsobí, že miminko spí tvrději a déle a aktuální energetické zásoby má dostatečné, takže se nebudí hlady. Protože však trochu klesla laktace, může se přes den zlobit, že mléko již neteče tak silně jako dřív. Zkuste prokojit několik nocí a spát s miminkem. Blízkost maminky zpravidla způsobí častější noční kojení a lehčí spánek.

Nadále kojte dle požadavků.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová