Je v pořádku časté kojení 13měsíční dcery?

Zodpovězené
29. srp 2022

Dobrý den,

mou třináctiměsíční dceru poměrně často kojím. Je zvyklá, že před každým spaním musí mít mléko, tj. ráno před spaním, oběd, večer a v noci se budí 2 - 3x.

Je v pořádku, že si žádá ještě mlíčko i ve dne?

Jak ji odstavím alespoň od denního kojení?

Děkuji

Dobrý den,

tato frekvence je normální, mimi se zkrátka kojí, když potřebuje. Utěšuje si tím své potřeby - ať fyzické, tak psychické. U dětí starších 1 roku, pokud jsou zralé a máte spolu nastavený nějaký druh komunikace, rozumíte si, interagujete, můžete zkusit postupně nastavit pro kojení určitá pravidla - tedy nedám vždy, když si řekneš, ale musíme si kojení navzájem odsouhlasit. Můžete zkusit kojení o chvíli odložit. Nastavit pravidla jako kojíme jen doma, kojíme jen před spaním apod. Učíte tak mimi respektu před Vašimi potřebami, učíte ho dohodě. Pravidla ale musí platit a dohody se musí plnit.

Moc gratuluji ke krásnému kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová