Je v pořádku, když mi během kojení neteče mléko z druhého prsu?

Zodpovězené
11. srp 2021

Dobrý den,

synek má 9 dní a od porodu mi v kuse při přisátí doslova teklo mléko z druhého prsu. Už druhý den pozoruji, že mi mléko z druhého prsu neteče.

Je to normální?

Děkuji

Dobrý den,

nebojte se, laktace se postupně upravuje a nemusí nutně téct mléko z obou prsou. Na počátku doporučuji kojit vždy z obou prsou při každém kojení a můžete je i několkrát vystřídat. Samozřejmě kojit na požádání tak dlouho a tak často, jak miminko chce.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová