Je v pořádku, pokud budu odsávat mlíčko na vícekrát?

Zodpovězené
6. lis 2023

Dobrý den,

chtěla bych se poradit o odsávání.

Je v pořádku, pokud budu odsávat mlíčko na vícekrát?

Budu muset na 3 – 4 hodiny odejít od mé 2,5měsíční dcerky, která je výhradně na mateřském mlíčku a je zvyklá papat zhruba každé 2 – 3 hodinky. Mléko se jí chystám odsát do láhve, jenže problém je, že najednou dokážu odsát maximálně 50 - 60 ml. Dcera však na jedno krmení potřebuje alespoň 120 ml.

Můžu mlíčko odsát a potom znovu po pár hodinách přidat další mléko?

Mám láhev skladovat v chladničce nebo venku při pokojové teplotě?

Děkuji

Dobrý den,

ano, můžete odsát, skladovat v lednici a poté přidat další odsáté mléko. V lednici lze skladovat cca 3 dny, poté je třeba zmrazit. Rozmrazovat v pokojové teplotě nebo ve vodní lázni. Znovu nezmrazovat.

Pokud jde o jednorázovou akci, asi bude vše ok, je však možné, že mimi nebude umět sát z láhve, proto mějte připravený i plán B - dokrm cévkou nebo stříkačkou přes prst apod. Zároveň je třeba uvést, že časté krmení z láhve je velkým rizikem, které může vést k předčasnému odstavení.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová