Jsem 3 dny po sekci a mám tvrdá prsa bez mlíčka. Co mám dělat?

Zodpovězené
6. lis 2023

Dobrý den,

jsem třetí den po sekci a miminko nemůžu kojit, protože je v inkubátoru. Zkoušela jsem odsávat ručně i elektrickou odsávačkou. Obě prsa jsou na dotek tvrdá a mlíčko nejde žádné. I jsem masírovala pod teplou vodou.

Co dělat?

V nemocnici říkali, že je to ještě krátce po císařském a prý se mlíčko spustí.

Děkuji

Dobrý den,

věřím, že je už situace jiná. Po CS může nástup laktace trvat déle, doporučuje se při tvrdých nalitých prsou odsávat a poté, jakmile je to možné, začít normálně kojit. Kojit tak často a tak dlouho, jak miminko chce.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová