Jsem 7 týdnů po porodu a mám měkká prsa. Jak zvýším laktaci?

Zodpovězené
14. dub 2022

Dobrý den,

mám plně kojeného 7týdenního synka. Poslední dny jsem měla trošku stres a mám pocit, že mám výrazně měkká prsa. Dříve byly v době krmení velké a plné. Mléko začalo vytékat bez mé pomoci. Když pil z jednoho prsu, tak z druhého samovolně vytékalo mléko. Když se teď přisaje, tak z druhého neteče nic.

Avšak vidím a také slyším jak pije. Čůrá, kaká, ale dříve byly plenky plnější.

Jak mám usilovat o zvýšení laktace?

V noci se mi prsa naplní výrazně. Přes den jsou měkká, ale synek pije.

Děkuji

Dobrý den,

nemusíte si dělat starosti. Bouřlivá laktace po porodu postupně opadá a je to zcela přirozené. Pocit plných prsou nemusí být už tak výrazný, mléčné žlázy jsou flexibilnější. Prsa si zkrátka zvyknou. Mléko se také postupně vytváří i během kojení.

Důležité je, zda se mimi kojí, čůrá, kaká, váhově prospívá.

Laktaci je možné stimulovat častějším kojením, častým střídáním prsou během jednoho kojení, častým kojením v noci a kontaktem s miminkem, ideálně kůže na kůži. Někdy stačí prokojit pár nocí.

Gratuluji ke kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová