Kde se skutečně dozvím, které potraviny jsou vhodné a které ne, aby miminko nenadýmaly?

Zodpovězené
14. zář 2019

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně mého předčasňátka. Chci mu pomoci, aby nemělo nafouklé bříško, protože přijímá ode mě mlíčko.

Na internetu nacházím i protichůdné informace, co jíst a co ne.

Kde bych se skutečně dozvěděla, které potraviny jsou vhodné a které ne, aby miminko nenadýmaly?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

je mi líto, ale to se nedozvíte nikde.

Každé miminko je totiž jiné, takže jsou miminka, kterým nevadí nic a maminky mohou jíst vše a jsou miminka, která trápí prdíky, ačkoli mamina jí velmi omezenou stravu, např jen kuřecí, rýži a mrkev.

Vaše mlíčko je pro miminko to nejlepší, co mu můžete nabídnout a jeho trávicí systém postupně dozrává, zvyká si na různé složky potravy. Za pár dní či týdnů může být vše jinak.

Zkoušejte sama, co miminku vadí a nevadí. Zkuste postupnou eliminační dietu, kdy ze stravy vynecháte různé druhy potravin a sledujete efekt. Nejčastěji vadí mléčné výrobky, kvasnice, dále exotické potraviny a pikantnější např. česnek, cibule.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová