Kdy je vhodné nasadit Benedikt a Senovku?

Zodpovězené
28. únor 2022

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně podpory kojení. Termín porodu mám za měsíc. Bude to asi sekce.

Kdy je vhodné nasadit Benedikt a Senovku?

Mám bylinky užívat už i před porodem?

V jaké formě?

Může se při kojení pít čaj z alechemilky a ostružiny malinové?

Mají vliv na mléko/kojení?

Kromě toho mám koupený čaj od Weledy ke kojení.

Děkuji

Dobrý den,

z mého pohledu není třeba "nasadit" žádné podobné prostředky. Jste zdravá mladá žena, která dokáže uživit své děťátko. Pro spokojení je nejdůležitější především co nejintenzivnější poporodní kontakt s miminkem. Bylinky mohou podpořit, pomoci, ale kojení rozhodně nezajistí.

Velmi doporučuji nechat si po porodu miminko na svém bříšku tak dlouho, dokud se samo nepřisaje. Může to trvat i hodinu či více. Poté kojte tak často a tak dlouho jak miminko chce, nejdéle po 3 hodinách. Poohlédněte se po dobré LP v okolí, která by mohla poradit v případě potíží.

Velmi doporučuji www.prirozenekojneni.cz, kde se můžete inspirovat.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová