Kdy mohu přejít na kojení z jednoho prsu, aby se syn dostal k zadnímu mléku?

Zodpovězené
13. říj 2021

Dobrý den,

syn má 21 dní. V porodnici mi kázali střídat prsa, aby se rozběhla laktace.

Kdy mohu přejít na kojení z jednoho prsu, aby se dostal k zadnímu mléku?

Je nutné často měnit polohy?

Děkuji

Dobrý den,

osobně doporučuji střídat prsa po celou dobu kojení. Zadní a přední mléko je tak trochu mýtus, nebojte se, miminko bude dobře vyživeno i při kojení z obou prsou. Navíc je to dobrá prevence zánětů a laktace se lépe přizpůsobuje potřebám miminka. Polohy měnit můžete, ale nemusíte. Pokud byste cítila, že prso je v některé části tvrdé, zduřelé, je dobré nakojit tak, aby ve směru zatvrdliny mělo miminko bradičku.

Gratuluji ke skvělému kojení, jen tak dál.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová