Klobouček při kojení. Jak od něj miminko odnaučit?

Zodpovězené
18. únor 2020

Dobrý den,

syn má 4 měsíce a už od narození kojíme s kloboučkem, který jsem dostala v porodnici.
Občas se chytne i bez něj, ale to je spíše náhoda. Když mu dám prso bez kloboučku, tak se vzteká a neví, jak na něj. Ráda bych ho to odnaučila, ale nevím jak.

Poradíte, prosím?

Děkuji za odpověď.
Lucie

Dobrý den,

jste na nejlepší cestě se kloboučku zbavit. Už víte, že to miminko zvládne i bez něj. Doposud se kojilo hlavně s kloboučkem, to umí, je na něj zvyklé. Je přirozené, že se miminku nelíbí změna, ale nezbývá, než být trpělivá, a vydržet, zkoušet stále a dokola přikládat bez kloboučku a podporovat miminko v přímém sání. Zkuste samopřisátí v savčí poloze kůže na kůži, umožňuje největší kontakt maminky a miminka. Nebojte se, je to otázka jen pár dní, když vydržíte.
Zároveň dejte pozor na přisávání miminka na maximálně otevřenou pusinku. Miminka se na klobouček často přisávají jen s pootevřenou pusinkou, stejný způsob při přisávání napřímo způsobuje bolestivé stisknutí bradavky a poranění. Můžete preventivně mazat kokosovým olejem, Purelanem apodl
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová