Kojení 4měsíčního dítěte. Jak zachránit?

Zodpovězené
25. kvě 2020

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně čtyřměsíční dcerky, která je plně kojena. Porodní váhu měla 3 450 g a při propouštění z porodnice měla 3 100 g.
Dnes má 16 týdnů a 6 000 g. Podle doktora málo přibírá. Donedávna nebyl problém. Přikojila se někdy z jednoho prsu, někdy z obou prsů, byla spokojená, pak spala.
Pár dní je na prsu nervózní a plačtivá. V noci se mnohdy budí a přikládám ji. Přes den se kojí na požádání. Podudluje, zlobí se a vyplivne prs.
První noční spánek trvá 4 hodiny a pak se už stále budí.

Jak zachránit kojení?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nemyslím, že je důvod panikařit. Dostavila se patrně mírná "laktační krize", to se stává. Prostě kojte, kojte co nejčastěji, zkuste prokojit pár nocí, kojte z obou prsou při jednom kojení a klidně prsa vystřídejte i vícekrát. Nedávejte dudlík.
Zkuste savčí polohu (www.prirozenekojeni.cz). Někdy se podobné potíže objevují v souvislosti se zoubky - sice se ještě neobjeví, ale v dásničce už pracují, dásně mohou být oteklé, bolavé a miminku to vadí.
Nebojte se, pravděpodobně se vše dá po pár dnech do pořádku.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová