Kojení a Cyclo 3 forte. Může mít vliv na tvorbu mléka?

Zodpovězené
3. pro 2019

Dobrý den,

po porodu mi doktor předepsal Cyclo 3 forte 2-0-0 z důvodu hemeroidů, které jsem si vytvořila porodem - tlačením...

Je možné, že mi to omezilo tvorbu mléka?

Děkuji

Dobrý den,

přímý odkaz na kontraindikaci kojení a tohoto přípravku jsem nikde nenašla. Obecně platí, že pokud lékař nedoporučí jinak, většina léků je slučitelná s kojením. Konkrétní vliv danné účinné látky na kojení je individuální a může se projevit i jako snížení laktace. Každopádně pokud máte podobný dojem, zvyšte počet kojení, zintenzivněte vzájemný kontakt s miminkem - nošení na těle, společné spaní, zkrátka trochu zkuste tlačit na pilu a mělo by se vše dát opět dohromady.
Pokud s kojením teprve začínáte, pak platí výše uvedené a nemyslím, že daný lék je v přímé souvislosti s nedostatkem mléka. Na počátku je to často o nedostatečném kontaktu, separaci miminka od maminky apod. Proto je důležité kojit dle potřeb miminka (nicméně ne déle než po 3 hodinách), velmi doporučuji tzv. savčí polohu. Pokud by nedošlo ke zlepšení, je velmi vhodné vyhledat dobrou LP
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová