Kojení a kouření. Jak dlouho bych nesměla kojit, kdyby jsem si trochu zakouřila?

Zodpovězené
15. říj 2020

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně kouření během kojení.

Jak dlouho bych nesměla kojit, kdybych si trochu zakouřila?

Děkuji

Dobrý den,

to je velmi záludná otázka a bohužel, nelze na ni přesně odpovědět. Je to jako mnoho věcí kolem kojení velmi individuální. Kouření samo o sobě není zdravé, to není třeba vysvětlovat a sama to jistě víte. Na druhou stranu Vám mohu sdělit statistiký výsledek - kojené děti kouřících matek jsou statisticky zdravější, než nekojené. Jinými slovy, kojení je prostě zdravější než podávání umělého mléka i v případě, že matka kouří. Zda se statistika potvrdí i ve Vašem případě, je však samozřejmě nejasné.
Z Vašeho dotazu soudím, že kojení je pro Vás a Vaše miminko důležité a to samo o sobě je skvělé.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová