Kojení a puchýřek na bradavce. Co to může být? Co pomáhá na puchýřek na bradavce?

Zodpovězené
17. kvě 2019

Dobré ráno,

s dcerkou (zatím úspěšně) bojujeme s kojením celou dobu (7,5měsíce). Ze začátku špatná technika, přecitlivělé bradavky, no a po většinu času moučnivka.
V únoru jsem měla to "štěstí" na ucpaný mlékovod. Bílá oteklá tečka na bradavce, prso měkké. Podařilo se mi ji vymáčknout, prso odstříkat. Vrátilo se to ještě během pár dní několikrát, dvakrát dokonce se zatvrdlým prsem a nutností odstříkat, nahřívat a chladit.
Jde mi o to, že ten mlékovod, pouze v místě bradavky, se ucpával neustále. A ústí mlékovodu začalo mokvat. Možná se do toho mohla dostat i ta kvasinka.
Momentální situace je taková, že už si s tím nevím rady. Táhne se to od toho února a na bradavce mám bolavý nateklý puchýřek. Nejde to vymáčknout, je to jakoby součástí okolní tkáně. Po kojení to vždy rozmokvá, když to zaschne, je tam žlutý stroupek, ale pod ním to takhle zůstává. Mazat to nepomáhalo, bepanthen, purelan, sádlo... Genciánka na to nezabírá, stroupek je akorát fialový.

Budu moc ráda, když mi poradíte, co by to mohlo být, případně i za kterým lékařem s tím zajít?

Dobrý den,

při takto dlouhodobě se nelepšících potížích s ucpaným mlékovodem rozhodně doporučuji se obrátit buď na gynekologa, nebo obvodního lékaře.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová