Kojení a streptokok u miminka. Mohu kojit?

Zodpovězené
18. lis 2019

Dobrý den,

mohu kojit, pokud má miminko streptokokovou angínu? Také jsem si teď léčila kvasinku na prsou, potírala jsem Citrovitalem.

Může mít kvasinka vliv na vznik streptokoka u miminka?

Děkuji.

Dobrý den,

kojit bez problémů můžte, naopak je to velmi vhodné pro rychlejší rekonvalescenci miminka.
O souvislosti s kvasinkou a strepotokokem jsem nikdy neslyšela. Kvasinka je velmi častou problematikou maminek a setká se s ní valná většina, někdo s menšími, někdo s většími potížemi a složitějším průběhem. Kvasinka často souvisí s moučnivkou u miminka.
Držím palce, ať jste oba brzy fit.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová