Kojení. Je dostatečné? Jak dál postupovat?

Zodpovězené
12. bře 2020

Dobrý den,

syn má teď 7 měsíců a už měsíc nahrazuje kojení radši příkrmy. Zvykl si, že na oběd a na večeři má příkrm a v té době nechce kojit ani před, ani po příkrmu (je jedno, jestli dostane malou nebo velkou dávku).
Během dne se snažím nabízet co nejvíc prso, většinou ho jen tak polechtá, odtáhne se a culí se na mě, přisaje se tak 2x za den. Dnes odpoledne 4x odmítl prso a pořád brečel. Když viděl ovocný příkrm u starší dcery, vysloveně se po něm vrhl, snědl celou velkou skleničku. V klidu se kojí jen v noci, to se 3x za noc napije a ududlá se k spánku. Další příkrmy se bojím zavádět, aby se neodstavil úplně.

Jak dál postupovat?

Přemlouvat ke kojení nebo dávat ovocné příkrmy a čaj?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

to se někdy stává, dítě je nasyceno příkrmem a kojení příliš nevyžaduje. Je zde však nebezpečí, že důsledkem toho bude pokles tvorby mléka a miminko už se nebude chtít kojit z důvodu slabého toku. Kojte co nejvíce v noci a např. před nebo těsně po denním spaní. Nabízejte tak, jako doposud i během dne. S příkrmy nespěchejte, ponechte oběd a večeři a další chody zatím nezavádějte. Nedávejte ani další tekutiny, nabízejte kojení. Příkrmy dávejte spíš v menším množství, lépe malé dávky, postupné ochutnávání a zkoušení různých chutí a konzistencí.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová