Kojení každou hodinu. Je to v pořádku?

Zodpovězené
12. lis 2019

Dobrý den,

mam 4týdenní miminko a vyžaduje kojení každou hodinu a spí jen hodinu. Dřív se kojil i půl hoďky a te je do 10minut hotový. Plínek máme počůraných dost, jen stolice je po 2-3 dnech. Přibírame přibližně 300g týdně. Prosim o Váš nazor.

Je to normální a zdravé, tak často kojit? Nechci ho zase omezovat. Miminka snad sama dobře ví, kdy mají hlad.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

u takto malého miminka je to naprosto ok. Může se však stát, že svůj režim ze dne na den změní, pak je to také ok. 300g týdně je nadprůměrné, ale kojení bych nijak neomezovala. Stolice po 2-3 dnech při takto častém kojení není příliš obvyklá, ale pokud je miminko spokojené a netrápí jej žádné další potíže jako koliky, zvracení apod., také to není problém.
Jen tak dál.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová