Kojení měsíčního syna. Ztrácím mléko?

Zodpovězené
22. lis 2019

Dobrý den,

můj měsíční synek je někdy na prsou i 40 minut a občas se stane, že i po půlhodině opět chce.

Co dělat v takovém případě? Cítím, že saje.

Nevezme si svou dávku nebo přicházím o mlíčko?

Mám začít dokrmovat?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

na odpověď mám velmi málo informací. Záleží na tom, zda miminko v pořádku váhově prospívá, je spokojené, roste, psychomotircky se vyvíjí. Jak často je kojený, jak často se kojí v noci, zda používáte dudlík a mnoho dalších informacích.
Je důležité si uvědomit, že nelze říci, jaká je jeho dávka kojení. Na obalech UM se dočtete, kolik ml má miminko vypít v jakém věku. U kojení toto říci nejde, protože kojení není zdaleka jen o nakrmení, o jídle. Miminko se může chtít kojit z mnoha různých důvodů, prso a máma řeší všechny jeho trable. Může se mu stýskat, může ho bolet bříško, může se nudit, může potřebovat pomoci usnout atd., atd.
Po dokrmu bych určitě nesahala, miminku je teprve měsíc, i v případě, že jsou nějaké trable s kojením a množstvím mléka, se dá vše relativně snadno napravit. Je však třeba zhodnotit vše výše uvedené a zjsitit, zda je problém a případně se domluvit na jeho řešení. Zkuste se obrátit na dobrou LP v okolí. Seznam najdete např na www.prirozenekojeni.cz.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová