Kojení na požádání. Jaký máte názor?

Zodpovězené
2. led 2020

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně mé plně kojené třítýdenní dcerky. Spí 2 až 3 hodiny, pak je asi hodinu bdělá. Během bdělosti se nenakojí najednou, ale po troše si cucá každých pár minut.

Jak to bude s kojením, když začneme chodit ven?

Naše pediatrička nám kojení na požádání nedoporučuje s argumentem, že do žaludku, kde je již částečně natrávené mléko, přichází další nenatrávané a může to způsobit problémy, např. koliky.
Nyní dcerka nemá problémy s vyprazdňováním. Laktační poradkyně mi doporučuje kojit na požádání. Prý mateřské mléko je lehce stravitelné a takové problémy nenastanou.

Jaký je Váš názor?

Mám kojit na požádání nebo jen jednou a intenzivně?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

odpověď je jednoduchá, protože kojení na požádání je doporučení jak Světové zdravotnické organizace i České pediatrické společnosti. Teorie o smíchání natráveného a čerstvého MM je dávno překonaná a s kolikami nesouvisí (viděla jste někdy kojit jiné savce - např kočky - s nějakými časovými intervaly?) Vaše holčička ví nejlépe, jak dlouho a jak často chce být kojena. Co můžete vyzkoušet je kojení v savčí poloze - děti jsou aktivnější, méně usínají a kojí se přirozeně (viz. www.prirozenekojeni.cz)
Gratuluji k úspěšnému kojení a držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová