Kojení. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
17. led 2022

Dobrý den,

jsem 4. den po porodu. Mléko se mi krásně tvoří, malá se přichytí ukázkově a saje. Bohužel podle vážení nic nesní. Místo rady mě tu sestřičky peskují, zkoušela jsem krmit jen z jednoho, nahřívat, střídat u kojení prs a i zkrátit dobu (dokrmit ji se stříkačky je horor, usíná a vůbec nereaguje) s tím, že bude méně unavená při dokrmu. Když do ní dostanu 6 ml z prsu, je to zázrak, a pak těžko do ní dostat dokrm.

Narozena je v 36+1tt jako jedno z dvojčat, druhé je na JIP a tam ji krmí odstříkaným mlékem. Budeme tu delší dobu, protože druhá ma problém se srdíčkem. Zatím nikdo nepomohl, spíš už jsou naštvaný, že otravuji. Jak kojím se nikdo nepřišel podívat, jen mi půjčili sadu na odstříkávání...

Děkuji za radu.

Dobrý den,

miminko je maličké, vše se teprve rozjíždí. Je skvělé, že se Vám dobře rozběhla laktace a miminko se snaží. Vše ostatní přijde postupně. Kojte co nejčastěji, nejdéle po 3 hodinách. Důležitý je co nejbližší kontakt, ideálně kůže na kůži, což ne vždy v nemocnici lze. Při samotném kojení často střídejte prsa - vždy, když začne usínat, vystřídejte, třeba i 5x za dobu kojení. Dejte miminku čas, aby se na světě rozkoukalo a načerpalo sílu a důvěru ve Vás a v to, že je na světě dobře. Kdyby váha stále stagnovala, můžete dokrmovat ideálně stříkačkou nebo cévkou. Zkuste se podívat po nějaké LP v okolí, která by Vám mohla poradit po návratu domů.

Moc držím palce a přeji hodně sil.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová