Kojím 7měsíční dítě a jsem těhotná. Bude mít druhé miminko po narození kolostrum?

Zodpovězené
14. dub 2022

Dobrý den,

jsem v 9. týdnu těhotenství a zatím kojím svou 7měsíční dcerku. Slyšela jsem, že pokud žena otěhotní, tak dětem mléko nechutná.

Pokud by k tomu došlo, co mi doporučujete?

Bude mít druhé miminko po narození kolostrum?

Děkuji

Dobrý den,

kojení v těhotenství je stále opředeno mnoha mýty. Pokud těhotenství probíhá bez problémů, nechejte vše, aby probíhalo přirozeně. Někdy může první dítě v některých fázích těhotenství MM odmítat, může to být změnou chuti vlivem hormonálních změn. Pokud se tak stane, musíte nahradit MM umělým mlékem (min. do 1 roku věku prvního dítěte). Můžete však stále nabízet, často se stává, že se dítě ke kojení opět vrátí třeba až po porodu druhého miminka.
Ani o kolostrum a mléko pro novorozeně nemusíte mít strach. Příroda je chtrá, zařídila vše tak, aby se vždy upřednostnilo druhé dítě. První se tedy přikojuje, ale mléko se tvoří primárně pro novorozeňátko.

Kojení v těhotenství či tandemové kojení sourozenců je krásný zážitek, rozhodně jej doporučuji.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová