Kojím a mám bulku v prsu. Jak se jí zbavím?

Zodpovězené
17. lis 2021

Dobrý den,

mám bouli v prsu. Kojím dvouměsíční miminko a už dva dny mám bulku v prsu. Nejde absolutně ven. Odsávám, masíruji, dítě častěji přikládám a pořád je tam. Bojím se, že přijdu o mléko. Když odsávám, tak odsám vždy kolem 80 ml mléka.

Bolí to, ale není to až tak strašná bolest. Teplotu nemám, jen včera jsem měla trošku zvýšenou.

Co mi doporučujete?

Děkuji

Dobrý den,

prsa v této době hodně pracují a mléčné žlázy mohou takto zduřet, retence jsou na počátku kojení typické. Zkuste bouli při kojení prsty jemně stlačovat, před kojením nahřát, po kojení zchladit. Kdyby se nedařilo, můžete požádat gynekologa pro jistotu o sono případně atb. Zánět nemusí vždy provázet teplota, horké prso apod. a při neléčeném zánětu se mohou potíže zhoršovat.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová