Kojím plně 3týdenního synka. Mohu vedle kojení pít kávu?

Zodpovězené
18. říj 2019

Dobrý den,

mám třítýdenního synka, jehož plně kojím. Pěkně pije a roste. Papá i v noci. Kromě něj mám ještě dva starší syny, kteří také potřebují mámu. Bohužel jsem unavená.

Mohu vedle kojení pít kávu?

Má kofein vliv na kojení?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nedoporučuji při kojení žádné eliminační diety pokud Vaše strava miminku vyhovuje. Nemusíte se vzdávat žádných potravin či nápojů. S kofeinem u miminek je to stejné jako u dospělých - některá po kávě prostě nespí. Je to však velmi individuální a nezbývá než to vyzkoušet. Zároveň nedoporučuji kávu v případě nedostatku železa jak u Vás, tak u miminka. Kofein znesnadňuje jeho vstřebávání.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová