Kolik mléka by mělo vypít 14denní dítě?

Zodpovězené
9. říj 2019

Dobrý den,

máme 2týdenní miminko, které je plně krmeno mateřským mlékem. Syn má problém s čelistmi vzadu a krátkým jazykem, proto bude muset podstoupit zákrok přestřižení uzdičky pod jazykem. Vzhledem k uvedenému problému musím mléko odsávat a následně pije z láhve. Pravidelně ho zkouším i přikládat k prsu, ale bohužel nedokáže se dobře přisát.
Kolik mléka by mělo vypít 14denní dítě?
Jak roste množství vypitých ml s přibývajícími týdny?
V nemocnici při propuštění mi tvrdili, že více než 50 až 60 ml ne. Prý bych mohla způsobit roztáhnutí žaludku. Momentálně však dávka 60 ml není dostačující. Syn je po dávce neklidný a dožaduje si více.
Mohu mu přidat více mlíčka?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den, neznám přesnou dignozu a v tomto případě bych kojení jednoduše potřebovala vidět, abych mohla poradit, nicnémě rozhodně nic nezkazíte pokusy kojit v tzv savčí poloze, kterou zde velmi doporučuji.
Dokrm rozhodně pouze cévkou po prstu, ne lahvičkou ani stříkačkou.
Co se týče množství, pokud se dítě nekojí, dokrmujte dle množství doporučovaného pediatrem. V průměru děti vypijí během 24 hodin dávku 150ml na kg váhy. Je to však jen oriantační číslo, o které se nerada opírám. Jde o to, aby bylo miminko spokojené, dostatečně čůralo a přibývalo na váze. Pak má mléka dost.
Jakmile se syn dokáže přisát zkuste kojit co nejčastěji to půjde tak dlouho, jak mimino bude chtít.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová