Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Kousání při kojení. Poradíte, prosím, co s tím?

Zodpovězené
5. led 2021

Dobrý den,

ráda bych znala Váš názor. Mám 14m. dceru, která má 12 zubů a bohužel posledních asi 14 dní je pro mě kojení dost bolestivé. Nejde o to, že by mě vyloženě kousala nebo si hrála, ale spíš má zoubky jakoby zapřené o prso. Nevím, jak jinak to nazvat. Už tam mám i ranky. Dcera je kojená jen večer před spaním a někdy v noci, když se vzbudí. Dudlík má jen na usínání a někdy uklidnění. Nechci jí ho brát. Přece jenom jí lezou zoubky, tak to pomáhá. Nekouše ho stejně jako nekouše ani brčko od láhve na pití.

Proto se chci zeptat... Máte radu, co s tím? Už přemýšlím, že dceru odstavím, protože pro mě začíná být kojení dost stresující.

Děkuji za názor.

Dobrý den,

faktem, je, že děti se umí kojit i s plnou pusou zubů, kojí se 3 nebo 4leté děti bez bolesti, tedy jde to. Jen je třeba najít způsob jak. Má zkušenost u dětí v tomto věku je taková, že v tomto věku jde o hledání způsobu, polohy, komunikaci s dítětem. Mluvte s holčičkou o tom, že Vás to bolí a kdy, zkoušejte hledat jinou polohu apod. Pokud to opravdu zabolí, přestaňte kojit. Vaše dcerka je ta, která nyní řídí způsob přisátí a sání a ona musí změnit to, co dělá, aby bolest přestala. Je i v jejím zájmu, aby se mohla dál kojit, kojí se jistě ráda a nechtěla by přestat. Můžete mít dojem, že nerozumí, ale není to tak. Možná nerozumí 100%, ale velmi dobře pochopí, o co jde.
Když se podaří kojit bez bolesti, pochvalte, konkrétně zmiňte, že Vás to nebolelo, že to tak bylo správně.

Držím palce.


Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová