Kousnutí do prsa 14. měsíčním batoletem a následná ukrutná bolest. Jak si od bolesti pomoci?

Zodpovězené
28. pro 2018

Dobrý den,

mám 14 měsíční dceru, nad ránem mě kousla do prsa, na bradavce se mi udělala sraženinka a celý den mě prso bolí. Jako by mi tam bodalo milion jehliček. Dceru kojím už pouze z jednoho prsa a jen v noci. Jak si pomoci od bolesti v prsu?

Děkuji

Dobrý den,

je to zranění jako každé jiné, chce čas na zhojení, mazat hojivou mastí - kokosový olej, purelan. Zkusit můžete gelové náplasti, které ránu chladí a chrání. Pokud by se bolest zhoršovala, může jít i o zánět, kdy se infekce ránou dostala do prsu. Pak postupujte jako při zánětu (chlaďte, můžete i léky proti bolesti Ibalgin, Paralen apod. dle doporučeného dávkování) a pokud po 48 hodinách nedojde ke zlepšení, vyhledejte lékaře - (antibiotika). Samozřejmě zkuste miminku vysvětlit, že máte zranení, že to bolí, ukažte náplast, vysvětlete, že musí opatrně - zda pochopí, je velmi individuální.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová