Laktace bez kojení. Jak si ji udržet?

Zodpovězené
27. čer 2020

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně mého problému. Momentálně nemohu kojit kvůli silným antibiotikům. Tento stav potrvá asi tři týdny. Změna léků není možná a kojení také ne.

8měsíční dcera po každém kojení všechno vyzvracela. Pediatr nám doporučil dočasně umělé mléko a snažit se udržet laktaci. Mléko se snažím co nejčastěji odsávat, ale i tak po 3 dnech bez kojení mám pocit, že mléko rapidně ubývá.

Jak si udržím laktaci bez kojení?

Děkuji

Dobrý den,

odsávejte každé 3-4 hodiny cca 10-15 minut, nebo dokud teče. VŮBEC nehleďte na to, kolik odsajete, jde pouze a jenom o stimulaci. Ihned, jakmile to bude možné, začněte opět kojit. Kojte co nejčastěji, rozhodně doporučuji společné spaní a kojení v průběhu noci a poté co nejčastěji přes den. Idálně kůže na kůži, nošení v nosítku, prostě co nejčastější přímý kontakt s miminkem. Laktace by se po opětovném začátku kojení měla opět "nahodit" do potřebného stavu.
Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová