Má smysl dávat dítěti na UM i mateřské mléko?

Zodpovězené
11. dub 2023

Dobrý den,

dcera má 3 měsíce a už měsíc je na umělém mléku Beba Sensitive. Postupně začala odmítat prso a nakonec ho už vůbec nechce. Proto už jen odsávám. Denně se mi podaří odsát cca 30 ml.

Má smysl dát dítěti alespoň těch 30 ml denně?

Mám jí mateřského mléko přidávat do umělého? Zatím jsem to tak dělala.

Mohu tímto mateřské mléko nějak znehodnotit?

Děkuji

Dobrý den,
MM přidáním do UM neznehodnotíte. Nebo alespoň neznám žádnou studii na toto téma. Vždy říkám každá kapka dobrá, samozřejmě za předpokladu, že pro Vás systém odsávání není vyčerpávající.
Množství odsátého mléka se přirozeně bude snižovat. Vaše tělo je chytré, pozná, že nekojíte a odsávání a kojení jsou zcela odlišné činnosti.
Rozhodnutí, kdy přestat přidávat MM a miminko zcela odstavit je výhradně Vaše rozhodnutí.
Je skvělé, že jste alespoň do 3. měsíce dokázala udržet alespoň částečné kojení.
Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová