Má smysl dokrmovat tříměsíční dceru?

Zodpovězené
31. črc 2019

Dobrý den,

mám tříměsíční dcerku. Po příchodu domů z porodnice její váha 3 týdny stála, dokonce hubla. Kojila jsem ji, ale musela jsem dokrmovat. Stále jsem ji před dokrmováním umělého mléka přikojila a pak ještě vypila 60 ml.

Poslední týdny však odmítá umělé mléko. Vypije možná dvakrát za den 30 ml.

Má smysl dokrmovat?

Za odpověď děkuji!

Dobrý den,

pokud to chápu správně, nyní kojíte na požádání, tak často a tak dlouho, jak dcera chce a k tomu dostává 2x 30ml UM.

Pokud je to takto, a dcera prospívá (dostatečně čůrá, přibývá na váze a je celkově spokojená), dokrm není třeba. Naopak lze říci, že se Vám podařilo přestát počáteční potíže a můžete výlučně kojit. Stále na požádání dle potřeb miminka.

Gratuluji.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová