Má význam kojit dítě 1x denně?

Zodpovězené
18. bře 2019

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli je pro 7 měsíční miminko přínosem kojení pouze 1x denně? Kojím už jen ráno po probuzení. Výjimečně v noci, když se dcera vzbudí. Jinak dcera krásně jí příkrmy.

Děkuji.

Dobrý den.

Význam to samozřejmě má zcela zásadní. Naopak bych se pokusila kojit častěji. Nevím, zda dcera dostává nějaké umělé mléko, ale pokud ano, zkuste jej odbourat a opět místo toho kojit. V 7 měsíci stačí, aby měla dcera 2 zavedené chody (příkrmy) a mezi tím byla kojena dle svých požadavků. Pokud kojení sama nepožaduje, nabízejte sama. Kojena by měla být i v noci. Pokud se nebudí sama, doporučuji zkusit společné spaní.

K významu kojení bych ještě dodala - každá kapka se počítá. Nic lepšího dítě dostávat nemůže a rozhodně neplatí, že by MM postupem času ztrácelo na významu.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová