Málo mléka. Ztrácím ho?

Zodpovězené
2. zář 2022

Dobrý den,

již dva dny pozoruji, že mám méně mléka. Mám 2týdeního syna, pije jen z jednoho prsa. Z druhého odstříkávám a následně vypije z láhve. Piju bylinné čaje na podporu kojení. Dnes jsem odstříkala málo, že nám vystačí mléko na noc. Před týdnem jsem odstříkávala více, že mám i zamrazeno.

Ztrácím mléko?

Piju cca 3 litry vody denně.

Děkuji

Dobrý den,

množsví mléka, které odsáváte odsávačkou zcela přirozeně klesá. Odsávačka a kojení je zcela jiný princip. Zatímco kojením se tvorba mléka stimuluje - hormony, chemie, doteky, atd, odsávačka je pouze mechanický podtlak.

Váš systém je dlouhodobě velmi obtížně udržitelný a je pravděpodobné, že se množství odsátého mléka bude nadále snižovat a zároveň začne miminko preferovat lahvičku. Je to velmi časté.

Nevím, proč nelze kojit z druhého prsa, každopádně pokud je to proto, že se miminku nedařilo přisát, stále to zkoušejte. Dříve nebo později se to podaří. Pokud by se Vám také podařilo odbourat lahvičku a jen kojit, také se riziko preference lahvičky sniží. Kojit lze i jen z jednoho prsa. Znám mnoho maminek, které kojily jen z jednoho zcela plně.

Moc držím palce.


Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová