Používáme cookies. Více informací zde. OK
Zodpovězené

Mám 2,5 měsíčního syna méně kojit?

29. srp 2019
Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně mého 2,5 měsíčního syna, který má 59 cm a 5 890 g. Dnes jsme byli u doktorky a bylo nám řečeno, že syn papá příliš mnoho. Prý ho i proto bolí bříško.

Za měsíc přibral 1 300 g. Narodil se v 34. týdnu a tehdy měl 2300 g. Papá na požádání. Přes den asi 1 krát za 2 až 2,5 hodiny, v noci jednou za 3 až 3,5 hodiny. Někdy častěji, někdy méně často. Když si řekne, tak nic jiného mu nedáváme.

Doktorka řekla, že mu stačí jednou za 3 hodiny a v noci jednou za 4 hodiny.

Jak to mám praktikovat?

Dudlík nepoužívá a když si už hodně cucá palec, tak dostane prs. V noci se budí sám jen na papaní a pak spí dál.

Bolest bříška řešíme tak, že se ho snažíme zvedat nad umyvadlo, masírovat bříško, používáme trubky. Pomáhá mu nosit se. Na 99 % se hned uklidní. Když nošení nepomáhá, tak je hladový, pokakaný, nebo chce kakat. On ani tak nepláče, spíše se puči a tlačí.

Mám syna méně kojit?

Za odpověď děkuji!
Dobrý den.

Máte krásné, zdravé, prospívající miminko, které je spokojené a baští tak, jak má hlad a tak, jak chce.

Je to malý valibuk a bohužel vyčnívá z předepsaných tabulek. Opravdu však nevím, jak dítěti vysvětlit, že teď nedostane prso - to, co je pro něj základ celého světa.

Z pohledu LP nedoporučuji kojení jakkoli omezovat. Faldíky nabrané kojením se v budoucnu bez problémů vyběhají, MM neobsahuje žádné prázdné kalorie, nezdravé tuky či cukry. Vše je 100% zdravé, eko a bio 🙂.

Může také nastat období, kdy se dítě o kojení tolik nezajímá - za 6 měsíců se začne plazit, lézt, stoupat si, sedat. Děti vydají více energie a kojení je jaksi na 2. koleji, není na něj čas, protože přece musí ještě zdolat tu schod, tu práh, tu prozkoumat šuplík.... Pak bude dobré, mít zásoby z předchozího období 🙂

Kojte na požádání tak, jak doporučuje WHO i česká pediatrická společnost.

Krásné kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová
Polož anonymní otázku

Sem začni psát odpověď...

Odešli