Mám čtyřtýdenní dítě a nedaří se mi s kojením. Mám to ukončit?

Zodpovězené
16. pro 2019

Dobrý den,

mám čtyřtýdenní dítě a kojení nám stále nejde, a proto dokrmuji. Už jsem zkusila homeopatika, pískavice, Benedikt, čaje a nakonec mi mléko z levého prsu odešlo. Dítě ho odmítá přijmout. V pravém je 100 ml i více, ale už nevím, jak to zvýšit.

Pravý prs se nestihne nalít, když chce zvovu pít. Dítě má koliky a dokrmuji mlékem Nutrilon Colics. Dávám Infacol, Espumisan L a i probiotika. Nejraději bych celé kojení už vzdala.

Jaký je Váš názor a co byste mi doporučila?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

je přirozené, že jste už unavená a je naopak skvělé, že se stále snažíte. Je to neustálý kolotoč kojení, odsávání, míchání UM, sterilizace atd. atd. a není divu, že jste již unavená.
Pro spokojené kojení je nejdůležitější blízkost miminka. Zkuste kojit v tzv. savčí poloze, kůže na kůži (viz. www.prirozenekojeni.cz), Nechte miminko, aby se přisálo samo (třeba i na levý prs, laktace se může znovu obnovit). Kojte tak často, jak je třeba. Zkuste s miminkem spát v jedné posteli a hodně kojit v noci, noční kojení laktaci velmi prospívá.
Pokud podáváte dokrm, zkuste to cévkou přímo při kojení - i na levém prsu.
Velmi doporučuji obrátit se na dobrou LP z okolí, protože nic není ztraceno, ale věcí, které by bylo dobré probrat je mnoho a mohla vy Vám vše usnadnit a dát věci do správných kolejí.
Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová