Mám obavu, jestli mám dost mléka pro třítýdenního syna. Co mi doporučujete?

Zodpovězené
7. srp 2020

Dobrý den,

jsem prvorodička a plně kojím třítýdenního chlapečka, který měl porodní váhu 4 230 g. Chlapeček často během dne i noci papá, nestačí mu 15 minut na jednom a 15 minut na druhém prsu.

Na váze přibírá velmi dobře. Na poslední poradně to bylo 100 g za týden. Mám obavy, jestli mám pro něj dost mléka.

Co mi doporučujete?

Děkuji

Dobrý den,

máte zdravé, krásné, spokojené miminko. Pokud se kojí tzv. na požádání, tedy tak často a tak dlouho, jak chce a potřebuje, není důvod se znepokojovat. Váš dotaz mě vede k předpokladu, že kojíte "dle hodinek". To rozhodně nedoporučuji. Nesledujte hodinky, ale miminko, jakmile již nesaje, usíná či dudlá, zkuste vystřídat prsa. Klidně i několikrát za jedno kojení. Kojte co nejčastěji, dobré je časté kojení v noci (laktaci velmi svědčí).
Váhový přírůstek je zatím v normě, ale hodinkové kojení by mohlo do budoucna způsobit potíže.
Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová