Mám po kojení odsávat mlíčko z prsu se zánětem?

Zodpovězené
24. zář 2019

Dobrý den,

už týden bojuji se zánětem prsu. Beru i ATB a synka stále kojím.

Mám po kojení i odsávat ještě mlíčko ze zapáleného prsu?

Nepomůže mi změna polohy při kojení?

Za odpověď děkuji!

Dobrý den,

pokud je zánět již zaléčen a syn se z prsu normálně kojí, pak už nemusíte odsávat. Jen pokud byste cítila, že se prsu po kojení neulevilo a je stále horký, těžký, pak ano, ale jen do úlevy. Prs po kojení chlaďte, můžete zkusit obklady z tvarohu, zelí, strouhané brambory.

Co se týče polohy, záleží, zda cítíte někde konkrétně prs nateklý - bouli v určité části. Pokud ano, zkuste kojit tak, aby miminko mělo bradičku ve směru boule např., pokud je boule ve vnějším dolním kvadrantu, kojte ve fotbalové poloze.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová