Mám si odsávat mléko, když mi teče kolostrum?

Zodpovězené
1. črc 2019

Dobrý den,

jsem v 16. týdnu a čekám druhé dítě. První syn má 1,5 roku a už asi 10 měsíců nekojím. Většinou jsem si musela stlačovat prsa, aby mi teklo mléko. Byla jsem donucena přestat kojit.

Dnes jsem si silněji stlačila bradavky a začalo mi vytékat dost kolostra. Beru Duphraston na udržení.

Je potřeba odsávat mléko?

Děkuji za odpověď!

Dobrý den.

Ne, nechte proces přirozeně postupovat. Po porodu začněte co nejdříve přikládat dle potřeby miminka (nejdéle po 3 hodinách). Snažte se být v neustálém kontaktu s miminkem - jen tak se laktace správně rozběhne. Pokud by nastaly potíže, neváhejte kontaktovat dobrou LP, která zvláště v počátcích kojení může velmi pomoci a vše usnadnit, abyste mohla kojit tak dlouho, jak vám a miminku bude vyhovovat.

Držím palce.

Radka J

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová