Mám syna znovu zkusit přiložit?

Zodpovězené
21. čer 2023

Dobrý den,

jsem 3,5 měsíce po porodu. Kojila jsem 2,5 týdne. Den dozadu se mi po trošce spustilo znovu mléko.

Čím to může být a jak je to možné?

Syn je na umělém mléce.

Mohu ho vyzkoušet přiložit, jestli se přisaje a bude papat?

Děkuji

Dobrý den,

vyzkoušet samozřejmě můžete, každá kapka dobrá. Laktace je závislá na hormonech a je možné, že hladina oxytocinu a prolaktinu se Vám zvýšila. Rozhodně to však neznamená, že nyní můžete naráz začít už jen kojit (to by byl velký zázrak), pokud se však syn bude přisávat, tak můžete začít pravidelně kojit dle jeho potřeb. Důležité je kojit hlavně v noci. Zároveň by bylo fajn, nedokrmovat lahvičkou, ale cévkou přímo při kojení.

Návod najdete na www.infookojeni.net

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová