Mám ztvrdlý levý prs. Jde o ucpaný mlékovod?

Zodpovězené
28. dub 2020

Dobrý den,

už pár dní mám ztvrdlý levý prs z levé strany v podpaží. Asi jde o ucpaný mlékovod. Teplotu nemám, zarudlé a ani nahřáté to není.

Snažím se to masírovat i dát pít dcerce, jen z toho prsu jí to moc nejde. Odsávání také moc nefunguje. Cítím to i takové nalité a už jsem bezradná.

Co mi doporučujete?

Existuje nějaká mastička na uvolnění?

Děkuji

Dobrý den,

drobná bulka, zduření či zatvrdlina v podpaží se při kojení občas objevuje. Jde o tzv. přídatnou žlázu. Doporučuje se ledovat, chladit, naopak odsávání ani kojení nepomůže.
Pokud by se ledováním nezlepšilo, kontaktuje svého gynekologa.
Hezký den.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová