Melanotan 2. Mohu užívat, když kojím?

Zodpovězené
22. črc 2022

Dobrý den,

mohu užívat Melanotan 2, když kojím?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nevím, jak je miminko staré, ani okolnosti ohledně nutnosti braní přípravku. Předpokládám, že tento doplněk nemáte doporučen lékařem a jde o přípravek na podporu opálení. Vzhledem k tomu, že je velmi obtížně dohledatelné složení a i na samotném informačním letáku přípravku jsem dohledala informaci, že není přípravek nijak testován u těhotných a kojících, tudíž výrobce doporučuje se mu v těchto případech vyhnout. Tolik k objektivnímu hodnocení.

Subjektivně ve mně daný přípravek nevyvolává důvěru i vzhledem k velmi nestandardní obchodní prezentaci (gramatické chyby, chybné překlady, nedostatek informací). Jeho užití je však samozřejmě jen na vás.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová