Měsíčního syna kojím a i přikrmuji. Mohu mu dát kmínový vývar?

Zodpovězené
9. říj 2019

Dobrý den,

kojím měsíčního syna a přikrmuji umělým mlékem Hipp Combiotik, ale stále se kroutí.
Může to mít koliky nebo že se nemůže vyprázdnit?
Mohu mu dávat i kmínové odvary nebo fenyklový čaj?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den, prdíky mohou být způsobeny kombinací UM a MM. Primárně by bylo fajn vyřřešit kojení a kojit výlučně, tedy bez dokrmu. Je otázka, proč je dokrm potřeba, jakým způsobem je podáván atd. Doporučuji podávat cévou přímo u prsu a postupně množství snižovat až do výlučného kojení.
Pravdou však je, že prdíky trápí často i plně kojené děti. Mohou být způsobeny stravou maminky ale i mnoha jinými příčinami. Můžete postupně zkusit eliminační dietu a vynechávat ze stravy jednotlivé složky (častou příčinou je kravské mléko a výrobky s něj). Prdíky můžete zkusit řešit polohováním, nošením v šátku či nosítku, probiotiky nebo např. Kapkami typu BabyCalm. Fenyklový či kmínový odvar je možné zkusti po lžičkách, je to trochu babská rada a osobně s nimi nemám nijak pozitivní zkušenosti.
Dobrá zpráva je, že kolem 3. měsíce potíže postupně mizí.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová