Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
Zodpovězené

Miminko 2 dny po porodu nechce papat. Je to normální?

DudlíkKojenecké láhveZavinovačkaNovorozenec (narození až 28. den)MiminkoKojeníJak kojitKolostrumLaktační poradkyněMateřské mlékoKojení dětíPo poroduPitný režimNovorozenecká žloutenkaŽloutenka
22. lis 2019

Dobrý den,

jsem druhý den po porodu a synek vůbec nechce papat. Já ještě mléko nemám, pouze kolostrum.
Synek se mi přisaje, trochu saje a hned usne nebo se zlobí. Nic mu neteče a zhubl už 200 gramů.

Je to v pořádku? Není dehydrovaný?

Dnes mu naskočila už i žloutenka.

Děkuji za radu.

Dobrý den,

ano, je to normální, mimino se může chtít kojit, je skvělé že se přisaje, i ta trocha mleziva stačí k načerpání důležitých živin. Úbytek váhy po porodu je normální. MM se obvykle začíná tvořit až 3 den či déle, přikládejte tak často, jak to jde. Pokud je miminko spavé, má žloutenku, buďte s ním co nejvíce v kontaktu - miminka se pak více budí, než když jsou zabalena v zavinovačce daleko od maminky. Střídejte prsa při kojení vždy, když miminko začne usínat, třeba i několikrát za jedno kojení. Zkuste kojit kůže na kůži v savčí poloze - viz. www.prirozenekojeni.cz. Pozor na dudlík, a pokud bude doporučen dokrm, pak ne lahvičkou, ideálně cévkou při kojení.
Zda je dehydrovaný poznáte především podle čůrání - můsí čůrat a moč by měla být průsvitná a nezapáchat. Dále suché sliznice, rty apod.
Kdyby se nedařilo, neváhete kontaktovat LP v okolí, zvláště takto na počátku se dají všechny potenciální potíže včas napravit.
Držím palce a gratuluji k miminku.


Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová